Jak dobrać biurko do wzrostu?

Dobrze dobrane biurko to podstawa. Jest ono bardzo ważne, ponieważ służy nam do pracy, nauki i rozrywki. Spędzamy przy nam bardzo dużo czasu, co nie jest zdrowe dla naszego kręgosłupa. Przy tworzeniu domowego biura dobieramy odpowiedni fotel, aby nam się dobrze pracowało. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego biurka.

Jakie powinno być biurko do pracy?

Wybór biurka na pierwszy rzut oka może wydawać się prosty. Jednak, kiedy zobaczymy modele dostępne na rynku, nie potrafimy się zdecydować. Bardzo ważne, aby przy kupowaniu biurka zwrócić uwagę na wielkość jego blatu, ważne, aby pomieściło się na nim wszystko co potrzebujemy. Dodatkowo należy spojrzeć, czy posiada ono szufladki lub półki, ułatwiają one organizację i dzięki nim mamy wszystko pod ręką. Jeżeli dostosujemy biurko do naszych potrzeb, wpływanie to korzystnie na jakość naszej pracy i nasze samopoczucie.

Jaka powinna być wysokość biurka?

Przy wyborze biurka należy zwrócić szczególną uwagę na jego wysokość. Odpowiednie wymiary pozwalają na przyjęcie odpowiedniej pozycji podczas pracy. Źle dobrana wysokość może skutkować bólem pleców, a także wadą postawy. Przyjmuje się, że odpowiednia wysokość biurka dla osób, które mają do 170 centymetrów wzrostu to około 72-75 centymetrów. Osoby wyższe powinny wybierać od 80 do 85 centymetrów wysokości. W przypadku, kiedy z jednego biurka korzysta kilka osób o różnym wzroście, warto zainwestować w biurko, które ma regulowaną wysokość blatu. Najlepiej od 64 do 85 centymetrów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *