Rośliny dla początkujących

Wielu z nas marzy o pięknym wystroju wnętrza. Pragnąc je wzbogacić o dodatki zazwyczaj stawiamy na roślinki. Każdy początkowy ogrodnik pragnie, aby jego kwiaty rosły pięknie i zdrowo. Poniżej przedstawiamy rośliny, które są idealne dla początkujących, a także osób twierdzących, że nie mają ręki do kwiatów.

Kaktusy

Kaktus to bardzo popularna roślina, która jest dostępna w najróżniejszych rozmiarach, kształtach i ma wiele rodzajów. Dodatkowo jest to bardzo atrakcyjna roślina pod względem ceny. Gromadzi on swoja wodę w łodydze, dlatego nie wymaga częstego podlewania. Należy go postawić w słonecznym miejscu.

Sansewieria

Sansewieria jest rośliną, która ma wiele odmian. Jest ona sukulentem, dlatego gromadzi wodę w liściach, dzięki czemu nie wymaga częstego podlewania. Nie należy jednak lać jej wody bezpośrednio na liście, ponieważ może to powodować ich gnicie. Jest ona tolerancyjna na złe warunki, a także żyje bardzo długo.

Zamiokulkas

Zamiokulkas jest bardzo popularną rośliną w restauracjach, biurach, a także mieszkaniach. Jest on bardzo elegancki i wolno rośnie. Jest idealną rośliną dla zapominalskich, ponieważ potrafi przetrwać bez wody nawet dwa miesiące. Nazywany jest „żelazną rośliną”, ponieważ potrafi przetrwać bardzo dużo zaniedbania.

Dracena obrzeżona

Jest to roślina odporna na trudne warunki i bardzo łatwa w pielęgnacji. Nie należy jej podlewać za często, ponieważ może zgnić. Preferuje słoneczne stanowisko lub półcień. Do tego pięknie się prezentuje i zachwyca widokiem.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *