Wygodny fotel do pracy

Wygoda podczas pracy biurowej to podstawa. Bardzo ważny jest komfort pracy, a także dobre otoczenie. Na pierwszy rzut oka praca biurowa wydaje się lekka. Przecież tylko siedzimy przy komputerze. Mimo wszystko jest ona bardzo wymagająca dla naszego kręgosłupa, dlatego dobry fotel jest bardzo ważny.

Jak wybrać wygodny fotel do pracy?

Przy wyborze odpowiedniego fotela należy pamiętać nie tylko o tym, aby był on wygodny, ale również nie był szkodliwy dla naszego kręgosłupa. Takie krzesło powinno być ergonomiczne, czyli mieć wygodny zagłówek do opierania głowy, profilowane oparcie obciążające kręgosłup, a także miękkie siedzenie. Bardzo ważne jest również regulowanie wysokości fotela, a także oparcia. Dobrze jest, aby miał on także podłokietniki i oparcie, które obciąża odcinek lędźwiowy. Jeżeli go nie posiada, warto dokupić specjalną poduszkę.

Jaka jest prawidłowa pozycja podczas pracy przy biurku?

Podczas pracy przy burku bardzo ważna jest prawidłowa pozycja, która nie szkodzi naszemu kręgosłupowi. Siedząc na fotelu nasze plecy powinny w całości przylegać do oparcia i być wyprostowane. Linia kręgosłupa i ud musi tworzyć kąt prosty. Nasz stopy powinny leżeć płasko na ziemi, nie jest wskazane zakładanie nogi na nogę. Podczas pracy przy komputerze nasze oczy powinny znajdować się na wysokości monitora w odległości od 40 do 75 centymetrów. Natomiast nasze łokcie powinny być oparte o podłokietniki. Inna pozycja może grozić kłopotami ze wzrokiem, bólem stawów, bólem kręgosłupa i wadą postawy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *